Skip to main content

Marche des rois

 Witam Was, moi drodzy czytelnicy, w tym Nowym 2014 Roku. Mam nadzieję, że zaczął się on dla Was równie dobrze, jak dla mnie.

Pierwszy tegoroczny post będzie o pochodzie Trzech Króli. 


 W Aix tradycja ta sięga ponad dwóch stuleci, ale sam pochód organizowany jest w mieście od 24 lat. Ulicami wędrują pasterze, śpiewacy, dzieci przebrane za aniołki, rolnicy, owce, kozy, konie i inne zwierzęta, a na samym końcu podążają trzej królowie, prowadzący swoje dromadery. 












Cała ceremonia kończy się na placu, przed katedrą.






W tym roku udało mi się pierwszy raz uczestniczyć w tym wydarzeniu i przyznam, że bardzo mi się spodobało.

Comments

  1. W tym roku widziałam hiszpańską procesję z okazji Święta Trzech Króli, nawet o tym napisałam u siebie. Nie był to pierwszy raz kiedy w takiej uczestniczyłam ale pierwszy w dużym mieście. U Ciebie tak bardziej tradycyjnie i regionalnie, ta moja to raczej fiesta i zabawa. Ale obie fajne i ciekawe, lubię brać udział w takich wydarzeniach jeśli nadarzy się okazja.

    ReplyDelete
  2. Dobrze, że jeszcze komuś się chce:)

    ReplyDelete

Post a Comment