Skip to main content

Movies - part 2

Dzisiaj kolejna seria z cyklu co ostatnio obejrzałam. Pierwszą część możecie znaleźć TUTAJ.
Przyznam szczerze, że nie potrafię pisać recenzji, więc będą to tylko krótkie streszczenie i moja opinia na temat filmu :)

Medium (2010), to amerykański dramat, wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda. W filmie przedstawiono trzy historie, zupełnie obcych sobie ludzi, które w końcowej scenie splatają się ze sobą. Wszystkich łączy kontakt z osobami zmarłymi. Nie jest to film o duchach, a raczej o dalszym życiu na ziemi po utracie bliskiej osoby.
Mi się spodobał, więc i Wam polecam.


Czekolada (Chocolat) - film dość stary, bo z 2000 roku, ale dopiero niedawno go obejrzałam. Wcześniej jednak przeczytałam książkę i muszę przyznać, że wiele wątków zostało zmienionych. Najczęściej to książka jest lepsza od filmu i tak było tym razem. Akcja rozgrywa się w 1959 r, w małym francuskim miasteczku. Vianne Rocher (w tej roli Juliette Binoche) przybywa tam razem z córką i otwiera sklep z czekoladą. 
Wzbudza tym ciekawość, ale i niechęć niektórych mieszkańców.
Warto obejrzeć, szczególnie polecam miłośnikom czekolady, do których i ja należę :)

 

Sponsoring (Elles) to kolejny film z udziałem Juliette Binoche. Wciela się ona w rolę dziennikarki, która ma napisać artykuł na temat prostytucji, wśród paryskich studentek. Przeprowadza wywiad z dwiema dziewczynami i stara się zrozumieć, co skłoniło je do takiego sposobu na życie.


 Teraz czas na filmy z 2012 roku.

Królewna Śnieżka i Łowca (Snow White and the Huntsman) to opowieść na podstawie znanej bajki o królewnie Śnieżce, jednak film znacznie odbiega od oryginału. Jest zwierciadło, zatrute jabłko i zła macocha.
Na początku akcja filmu rozgrywa się bardzo szybko i wciąga, w drugiej połowie byłam już trochę znudzona. Mimo wszystko polecam, ze względu na zdjęcia i scenografię :) 

 

The Hunger Games - ostatni, co nie znaczy, że najgorszy. Wręcz przeciwnie. Wcześniej miałam błędne przekonanie na temat tego filmu. Skojarzyłam sobie, że jest to kolejny film w stylu 300, albo Gladiatora :)
Na szczęście nie było tu rzymskiej areny, ale była walka na śmierć i życie. Coroczne Głodowe Igrzyska to pożywka dla telewidzów, a dla uczestników walka o przetrwanie. Zwycięzca może być tylko jeden, lecz tym razem było ich dwóch. Obejrzyjcie bo warto. Ja już czekam na drugą część, która zapowiadana jest na listopad 2013 roku, jako  Hunger Games - The Catching Fire.

Comments

  1. Widziałam tylko Sponsoring, a raczej jego początek i środek. Nie dałam rady dokończyć. Nie był zły ten film. Przekaz był właściwy, ale obrazy okropne.

    ReplyDelete
  2. Królewna Śnieżka i Łowca- trochę za dużo krwi jak dla mnie. Znaczy się tym bijatyk.

    ReplyDelete
  3. great post!!
    like it))
    Angela Donava
    http://www.lookbooks.fr

    ReplyDelete
  4. I love the movie chocolate:)....love johnny deep and the whole movie is just...TOO SEXY>.ahaha

    And I watch the hunger game on the plane!! I heard so many bad review about that even those they HIT high on the box office!!! but I love it too:)


    much love<3<3
    EDGYMIX-TRAVEL FOR FASHION

    ReplyDelete
  5. Ciesze sie, ze jakims trafem wpadlas na mojego bloga, dzieki czemu moglam odkryc Twojego i wpisy o slonecznej Prowansji :) Pozdrawiam z deszczowej i depresyjnej Bretanii (przynajmniej dzisiaj).

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Polskie instytucje w Paryżu

Najwyższy czas opublikować trzecią i ostatnią część cyklu o polskich śladach w Paryżu.  Dwie poprzednie znajdziecie pod tymi linkami ( pierwsza część i druga część ). Zacznę od Szkoły Polskiej , której początki sięgają połowy XIX wieku.  "Przedstawiciele Wielkiej Emigracji, głównie członkowie rządu, posłowie, oficerowie, publicyści i pisarze założyli w Paryżu Stowarzyszenie Naukowej Pomocy, mające wspierać materialnie Polaków, pragnących studiować. Stowarzyszeniu przewodniczył książę Adam Czartoryski".  Szkoła ta miała na celu przekazywanie polskich tradycji dzieciom emigrantów z okresu powstania listopadowego. Rozpoczęła swoją działalność w 1842 roku, w Châtillon-sous-Bagneux. Na początku miała jednego nauczyciela i liczyła 19 uczniów. Stopniowo szkoła zaczęła się rozrastać i przeniesiono ją do Paryża. Obecnie mieści się przy 15, rue Lamandé, w 17 dzielnicy. Więcej o historii szkoły przeczytacie tutaj . Drugą instytucją naukową, istni...

Zamki nad Loarą. Azay-le-Rideau

Dolina Loary to kraina historyczna Francji, na obszarze której znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców doby oświecenia. Są one prawdziwymi arcydziełami architektury. Wnętrza zamków kryją ogromne kolekcje mebli, gobelinów, obrazów.  Tutaj wszystko jest przesiąknięte historią z życia francuskich królów XVI wieku. 2 grudnia 2000 roku UNESCO wpisało środkową część doliny rzeki, pomiędzy ujściami Maine i Sully-sur-Loire, na swoją prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa. Korzystając więc z długiego majowego weekendu i słonecznej pogody postanowiliśmy zwiedzić kilka z tych zamków. Pierwszego dnia pojechaliśmy zobaczyć zamek w Azay-le-Rideau, zwany perłą architektury renesansu. Gilles Berthelot otrzymał tytuł szlachecki i zamek w 1510 roku i rozpoczął jego rekonstrukcję w stylu włoskim. W 1537 r. Franciszek I przejął zamek i ofiarował go swojemu towarzyszowi broni, Antoniemu Raffin. Po rewolucji posiadłość na...

Pchli targ, czyli słynny Marché aux Puces de Saint Ouen

W zeszły weekend pierwszy raz miałam okazję pojechać na słynny paryski pchli targ. Z tego co słyszałam jest on jednym z największych pchlich targów w Europie, a jego początki sięgają 1885 roku. Do targu Marché aux Puces de St. Ouen można dostać się ze stacji metra Porte de Clignancourt (linia nr 4), albo Garibaldi (linia nr 13). Otwarty jest w soboty(9-18), niedziele(10-18) i poniedziałki(10-17).  Na 7 ha targu Saint Ouen znajdziemy antyki, dzieła sztuki, rękodzieła, używane ubrania, książki, plakaty, stare zabawki i tysiące innych rzeczy dla kolekcjonerów. 1700 sprzedawców, w tym 1400 antykwariuszy tworzy z tego miejsca raczej muzeum i galerię sztuki, niż pchli targ. Marché aux Puces de St. Ouen składa się z 15 mniejszych targów. Każdy z nich ma swoją nazwę i kategorię. Antica - drogie i eleganckie antyki Biron - biżuteria,sztuka, ceramika Cambo - ceramika, meble, instrumenty Dauphine - największy targ, meble, książki Jules Va...